Title:  Brand Manager

Job ID:  95097
Country:  Poland
City:  Warszawa
Professional area:  Marketing
Contract type:  Permanent
Professional level:  Experienced
Location:

Warszawa, PL, 00000

At JTI we celebrate differences, and everyone truly belongs. 46,000 people from all over the world are continuously building their unique success story with us. 83% of employees feel happy working at JTI.

To make a difference with us, all you need to do is bring your human best.

What will your story be? Apply now!

Learn more: jti.com

Brand Manager

Cel stanowiska:

Rolą Brand Managera jest przygotowywanie oraz wdrażanie strategii marki w celu jej rozwoju oraz tworzenie wartości marki dla konsumentów. Osoba pełniąca tę rolę rozumie strategię firmy, rolę marek oraz potrzeby konsumentów. Zna dobrze kluczowe procesy komercyjne i konkurencyjne otoczenie. Przygotowuje rekomendacje strategii marki, taktyki i rozwiązania na podstawie kompleksowej analizy rynku i wyników marki. Jest odpowiedzialna komercyjnie za wszystkie aspekty związane z marką, od zarządzania portfolio, aż do wdrażania kampanii komunikacyjnych. Koordynuje działania międzyfunkcyjne w firmie, zapewniając właściwe wprowadzenie, utrzymanie lub wycofanie inicjatyw marki zgodnie z zatwierdzoną strategią. Osoba pełniąca tę rolę zarządza budżetem marki (aktywacja konsumentów), ustala cele i dostarcza informacji do działań planowania komercyjnego, dba o spójność i jakość realizacji

Czym się będziesz zajmować?

  • Przygotowywaniem i wdrażaniem strategii marki (-ek), skupiając się na budowaniu wartości marki i zaspokajaniu potrzeb konsumentów; zapewnianiem, że wszystkie działania związane z marką i konsumentami są zgodne z wskaźnikami KPI, planowaniem strategicznym oraz wynikami analiz rynkowych
  • Opracowywaniem wszystkich elementów mixu marketingowego, w tym: zarządzaniem portfolio, komunikacją produktu/marki, strategiami cenowymi, promocyjnymi i dystrybucyjnymi
  • Przygotowywaniem rekomendacji dotyczących rozwoju portfolio marki oraz rozwijaniem nowych produktów
  • Tworzeniem strategii komunikacji marki i kampaniami komunikacyjnymi. Określaniem, dostosowywaniem i pilnowaniem celów cyklowych zgodnie ze strategią marek, oraz dostarczaniem wszelkich niezbędnych materiałów innym działom, które są niezbędne do wdrożenia cyklu, w tym opracowywaniem Key Visual, wytycznych komunikacji oraz wszelkich innych narzędzi związanych z komunikacją marki
  • Współpracą z Brand Grupą i z członkami regionu EE, aby zapewnić właściwe i terminowe wdrożenie kluczowych inicjatyw marki
  • Współpracą jako kluczowa osoba do kontaktu (SPOC) dla wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy. Odpowiadaniem za wewnętrzną komunikację i aktywację marki, sprawdzaniem i zatwierdzaniem wszystkich materiałów związanych z komunikacją i aktywacją marki w celu zapewnienia właściwej realizacji kampanii konsumenckich (we współpracy z działami Digital, Aktywacji Konsumentów, SI, Planowania Komercyjnego, CA&C oraz Prawnym)
  • Zarządzaniem budżetem marki - planowaniem, monitorowaniem i kontrolowaniem w celu zapewnienia optymalnego poziomu inwestycji (w tym współpracą z dostawcami zewnętrznymi)

Będzie Ci łatwiej realizować powyższe zadania, jeśli posiadasz:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: Biznes, Marketing, Ekonomia i/lub Nauki Społeczne
  • Podstawowa wiedza z zakresu zasad marketingu i najlepszych praktyk
  • Przynajmniej 3 lata doświadczenia w dziedzinie marketingu, najlepiej w branży FMCG (tytoniowej)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację (min. B2 lub C1)
  • Bardzo dobrą znajomość pakietu MS Office (Excel, Outlook, PowerPoint, Power BI)
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne i zdolność skutecznej komunikacji
  • Proaktywny styl pracy, niezawodność

Czego możesz oczekiwać:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Profesjonalne wsparcie szkoleniowe w okresie wdrożenia
  • Pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Bogaty pakiet benefitów – m.in. samochód służbowy, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do nauki j. angielskiego, karta sportowa
  • Pracę wśród ludzi z różnych zespołów, którzy lubią ze sobą współpracować i spędzać czas
  • Hybrydowy system pracy 50/50

Are you ready to join us? Build your success story at JTI. Apply now!

Next Steps:

After applying, if selected, please anticipate the following within 1-3 weeks of the job posting closure: Phone screening with TA > Assessment tests > Interviews > Offer. Each step is eliminatory and may vary by role type.

At JTI, we strive to create a diverse and inclusive work environment. As an equal-opportunity employer, we welcome applicants from all backgrounds. We are committed to providing reasonable adjustments to applicants with special needs. If you require any accommodations, please let the Talent Advisor know during the selection process.

If you decide to participate in this recruitment, the administrator of your data will be JTI Polska sp.z o.o. with headquarters in Stary Gostków. Your data will be processed only to support the recruitment process in which you participate. Detailed information on the processing of your data here.

Job Segment: Brand Manager, Marketing Manager, Branding, Database, DBA, Marketing, Technology