Title:  Electronist

Job ID:  95801
Country:  Romania
City:  Bucharest
Professional area:  Production
Contract type:  Permanent
Professional level:  Experienced
Location:

Bucharest, RO, 00000

La JTI celebrăm diferențele, iar fiecare angajat simte că aparține cu adevărat. 46.000 de oameni din întreaga lume își construiesc povestea unică de succes alături de noi. 83% dintre angajați se simt fericiți lucrând la JTI.

Pentru a face diferența alături de noi, tot ce trebuie să faci este să aduci cu tine cea mai bună versiune a ta

Care va fi povestea ta? Aplică acum!

Află mai multe: jti.com

Electronist

Scopul acestei poziții:

În acest rol vei asigura funcționarea eficientă și optimă a mașinilor și echipamentelor de producție, pentru a garanta calitatea standard a produselor și a atinge nivelul de performanță stabilit.

Ce vei face - Responsabilități:

  • Asigură funcționarea în siguranță și la parametrii tehnici optimi a echipamentului electric și electronic al liniilor de producție;

  • Diagnoza defecțiunilor electrice și identificarea cauzelor;

  • Participarea la reparații curente și capitale;

  • Găsirea soluțiilor pentru reducerea numărului de reparații neplanificate de natură electrică ale mașinilor;

  • Efectuarea lucrărilor în cadrul activității de producție de țigarete.

Ce profil căutăm - Cerințe:

  • Studii medii de profil electrotehnic / electronic. Studiile universitare reprezintă un avantaj;

  • Minimum 2 ani activitate în domeniul electric reprezintă un avantaj;

  • Experiență anterioară în domeniul automatizarilor industriale (Drivere, convertizoare de frecvență, motoare, etc.);

  • Abilitatea de a interpreta schemele electrice ale echipamentelor industriale;

  • Cunoștințe de mentenanță;

  • Cunoștințe automate programabile (STEP, Beckhoff) reprezintă un avantaj;

  • Engleză - nivel mediu;

  • Abilități bune de comunicare.

Dacă te alături echipei noastre îți oferim:

  • Un loc de muncă stabil;

  • Oportunitatea de a acumula experiență într-o companie multinațională de prestigiu;

  • Lucrul într-o echipa de profesioniști;

  • Traininguri.

Ce urmează:

  • Pre-interviu cu Talent Advisor JTI GBS (Global Business Services)

  • Interviu cu managerul direct

Toate aplicațiile vor fi verificate, iar în cazul în care îndeplinești cerințele, vei primi un apel telefonic din Polonia (+48), unde se află departamentul nostru de Global Business Services.

Ești gata să te alături echipei noastre? Construiește-ți povestea de succes la JTI. Aplică acum!

Pașii următori:

După ce ai aplicat, dacă ești selectat, te rugăm să anticipezi următoarele etape în termen de 1-3 săptămâni de la expirarea anunțului de angajare: Screening telefonic cu TA > Test de evaluare > Interviu > Ofertă. Fiecare pas este eliminatoriu și poate varia în funcție de tipul de rol.

La JTI, facem tot posibilul să creăm un mediu de lucru divers și incluziv. În calitate de angajator care oferă șanse egale, candidații din toate mediile sunt bineveniți. Ne angajăm să oferim ajustări rezonabile candidaților cu nevoi speciale. Dacă ai nevoie de orice adaptare, te rugăm să informezi Talent Advisor-ul în timpul procesului de selecție.