Title:  Specjalista/-ka ds. Raportowania Podatkowego

Job ID:  73464
Country:  Poland
City:  Warszawa
Professional area:  Accounting & Finance
Contract type:  Permanent
Professional level:  Experienced
Location:

Warszawa, MZ, PL, 00-850

JTI Polska jest częścią grupy Japan Tobacco International. Działamy w 130 krajach na świecie, zatrudniamy ponad 45 tys. osób i mamy w swoim portfolio jedne z najbardziej znanych marek, w tym Camel, Winston, LD Logic. W Polsce zatrudniamy ponad 2 300 pracowników i od początku działalności w kraju, jesteśmy najszybciej rosnącą firmą tytoniową: nasz udział w rynku wzrósł ponad czterokrotnie, a wolumen produkcyjny zwiększył się ponad dziesięciokrotnie.

Jednak JTI to więcej niż biznes. JTI to ludzie, ich talenty i potencjał. Wierzymy, że kiedy nasi pracownicy mogą być sobą, podróżować, uczyć się i rozwijać, nasz biznes również będzie się rozwijać. Należymy do grona Top Employers Polska nieustannie od 11 lat, a w 2020 roku po raz drugi z rzędu zajęliśmy w tym rankingu 1. miejsce.

Więc jeśli chcesz być częścią firmy, która daje Ci nieograniczone możliwości… po prostu dołącz do nas. #JoinTheIdea

Specjalista/-ka ds. Raportowania Podatkowego

Lokalizacja: Warszawa

Czym będziesz się zajmować?

  • Przygotowywaniem danych/naliczaniem i sporządzaniem zgodnie z wymaganymi przepisami deklaracji podatkowych w zakresie: podatku dochodowego od osób prawnych, VAT, podatku od nieruchomości oraz podatku u źródła, akcyzy
  • Opiniowaniem dokumentów (umowy, wewnętrzne procedury, instrukcje) oraz projektów pod kątem skutków podatkowych
  • Udzielaniem bieżących konsultacji podatkowych
  • Przygotowywaniem danych podatkowych do sprawozdania finansowego, dla audytu, dla urzędu skarbowego, do dokumentacji cen transferowych
  • Monitorowaniem zmian w przepisach podatkowych, bieżąca analizą skutków zmian w przepisach, sporządzaniem wniosków o interpretację
  • Stosowanie się do polityk, procedur i procesów JTI oraz wykonywanie kontroli JSOX zgodnie z modelem JSOX Global Reference

Będzie Ci łatwiej realizować powyższe zadania, jeśli posiadasz:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: podatki, finanse, rachunkowość)
  • Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze obliczeń podatkowych i księgowości
  • Znajomość polskiego prawa podatkowego
  • Znajomość programów pakietu Office (Excel)
  • Solidna i praktyczna znajomość programu SAP (mile widziane zainteresowanie technologiami związanymi z podatkami)
  • Dobra znajomość angielskiego (poziom B1, B2)
  • Jesteś dokładny/-a i dbasz o szczegóły
  • Wysokie zdolności organizacyjne
  • Umiesz pracować pod presją czasu

Jakie są kolejne kroki w procesie rekrutacji:

Bardzo dziękujemy za Twoje zainteresowanie rekrutacją. Postaramy się powrócić do Ciebie z informacją zwrotną o losach Twojej kandydatury zaraz po zakończeniu emisji ogłoszenia na stanowisko.

Jeżeli zdecydujesz się na udział w tej rekrutacji, administratorem Twoich danych będzie JTI Polska sp. z o.o. z siedzibą w Starym Gostkowie. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu obsługi procesu rekrutacyjnego, w którym bierzesz udział. Szczegółową informację na temat przetwarzania Twoich danych i Twoich praw znajdziesz tutaj.

Job Segment: ERP, Network, SAP, Technology