Title:  Inginer Automatist

Job ID:  92450
Country:  Romania
City:  Bucuresti
Professional area:  Production
Contract type:  Permanent
Professional level:  Experienced
Location:

Bucuresti, RO, 020335

Suntem JTI, Japan Tobacco International, și credem în libertate. Credem că atunci când ești liber să alegi, posibilitățile devin nelimitate. Ne-am petrecut ultimii 30 de ani inovând și creând produse noi, de calitate pe care consumatorii noștri le pot alege. Așa am ajuns să fim prezenți în 130 de țări.
Însă, afacerea noastră este mai mult decât o afacere, datorită oamenilor noștri, talentului și potențialului pe care îl au. Credem că atunci când sunt liberi să fie ei înșiși, să crească, să călătorească și să se dezvolte, se pot întâmpla lucruri extraordinare.
Acesta este motivul pentru care angajații noștri din întreaga lume aleg să facă parte din echipa JTI. Acesta este motivul pentru care 87% dintre angajați se simt fericiți lucrând pentru JTI. De aceea, am primit statutul de Angajator de top la nivel mondial, nouă ani la rând. Așadar, dacă sunteți gata să urmați o carieră pe care o veți iubi, într-o companie pe care o veți iubi, alăturați-vă echipei. #JoinTheIdea. Pentru mai multe informații, accesați: jti.com

Departament: Productie
Locație: București
Rol: Permanent

Inginer Automatist

Responsabilități:

  • Parte a echipei responsabilă cu întreținerea echipamentelor electrice și de automatizare;
  • Elaborarea soluțiilor tehnice și realizarea documentației specifice proiectelor;
  • Asistă și sprijină echipa de mentenanță la instalarea și punerea în funcțiune a echipamentelor de producție;
  • Monitorizarea și optimizarea proceselor de producție;
  • Asistă la diagnosticarea defecțiunilor echipamentelor electrice și de automatizare;
  • Aplicarea standardelor JTI de Robustificare (Industrial Security, Back-up etc).

Cerințe:

  • Disponibilitate de a lucra în schimburi de 8 ore, L-V;
  • Student sau absolvent de facultate cu profil de inginerie, de preferință în domeniul automatizării industriale sau în domeniul roboților industriali;
  • Cunoștințe de baza în domeniul programării PLC (Beckhoff, Siemens S7/ȚIA);
  • Cunoștințe teoretice și / sau practice în domeniul ingineriei electrice;
  • Noțiuni de bază în rețelistică (TCP-IP);
  • Înțelegere de bază și interes față de tendințele și practicile actuale în domeniul ingineriei;
  • Participarea în prealabil la proiecte în domeniul automatizării industriale sau al controlului tehnologic al proceselor reprezintă un avantaj;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Cunoștințe de MS Office, Windows (embedded versions);
  • Limba engleză – avansat.

 oferim:

  • Oportunitatea de a acumula experiența intr-o companie multinaționala de prestigiu;
  • Lucrul intr-o echipă de profesioniști;
  • Un pachet salarial atractiv.

Pașii următori:

  • Discuție telefonică (veți primi apelul din Polonia, deoarece Global Business Services are sediul în Varșovia);
  • Interviu cu managerul direct.

Dacă descrierea rolului corespunde cu aspirațiile tale profesionale, aplică acum!

Toate profilele vor fi procesate, însă doar candidații selectați pentru următoarea etapă vor fi contactați.