Title:  Electronist

Job ID:  91457
Country:  Romania
City:  Bucuresti
Professional area:  Production
Contract type:  Permanent
Professional level:  Experienced
Location:

Bucuresti, B, RO, 020335

Suntem JTI, Japan Tobacco International, și credem în libertate. Credem că atunci când ești liber să alegi, posibilitățile devin nelimitate. Ne-am petrecut ultimii 30 de ani inovând și creând produse noi, de calitate pe care consumatorii noștri le pot alege. Așa am ajuns să fim prezenți în 130 de țări.

Însă, afacerea noastră este mai mult decât o afacere, datorită oamenilor noștri, talentului și potențialului pe care îl au. Credem că atunci când sunt liberi să fie ei înșiși, să crească, să călătorească și să se dezvolte, se pot întâmpla lucruri extraordinare.

Acesta este motivul pentru care angajații noștri din întreaga lume aleg să facă parte din echipa JTI. Acesta este motivul pentru care 87% dintre angajați se simt fericiți lucrând pentru JTI. De aceea, am primit statutul de Angajator de top la nivel mondial, nouă ani la rând.

Așadar, dacă sunteți gata să urmați o carieră pe care o veți iubi, într-o companie pe care o veți iubi, alăturați-vă echipei. #JoinTheIdea.

Pentru mai multe informații, accesați: jti.com

Learn more: jti.com

Departament: Producție

Locație: București

Rol: Permanent

Electronist

Responsabilități:

  • Asigură funcționarea în siguranță și la parametrii tehnici optimi a echipamentului electric și electronic al liniilor de producție;
  • Diagnoza defecțiunilor electrice și identificarea cauzelor;
  • Participarea la reparații curente și capitale;
  • Găsirea soluțiilor pentru reducerea numărului de reparații neplanificate de natură electrică ale mașinilor;
  • Efectuarea lucrărilor în cadrul activității de producție de țigarete.

Căutăm pe cineva cu:

  • Studii medii de profil electrotehnic / electronic. Studiile universitare reprezintă un avantaj;
  • Minimum 2 ani activitate în domeniul electric reprezintă un avantaj;
  • Experiență anterioară în domeniul automatizarilor industriale (Drivere, convertizoare de frecvență, motoare, etc.);
  • Abilitatea de a interpreta schemele electrice ale echipamentelor industriale;
  • Cunoștințe de mentenanță;
  • Cunoștințe automate programabile (STEP, Beckhoff) reprezintă un avantaj;
  • Engleză - nivel de bază;
  • Abilități bune de comunicare;
  • Disponibilitate pentru lucrul în schimburi (12 ore).

Dacă te alături echipei noastre îți oferim:

  • Un loc de muncă stabil;
  • Oportunitatea de a acumula experiență într-o companie multinațională de prestigiu;
  • Lucrul într-o echipa de profesioniști;
  • Traininguri.

Pașii următori:

  • Discuție telefonică cu un Specialist în Recrutare
  • Interviu on-site cu colegii din departamentul Producție.

Dacă descrierea rolului corespunde cu aspirațiile tale profesionale, aplică acum!

Toate profilele vor fi procesate, însă doar candidații selectați pentru următoarea etapă vor fi contactați de pe un număr din Polonia (aici se află unul dintre Centrele de Servicii Globale JTI).