Title:  Trade Marketeer Associate (Bistrita-Nasaud)

Job ID:  93951
Country:  Romania
City:  Bistrita
Professional area:  Sales
Contract type:  Permanent
Professional level:  Experienced
Location:

Bistrita, RO, 00000

Suntem JTI, Japan Tobacco International, și credem în libertate. Credem că atunci când ești liber să alegi, posibilitățile devin nelimitate. Ne-am petrecut ultimii 30 de ani inovând și creând produse noi, de calitate pe care consumatorii noștri le pot alege. Așa am ajuns să fim prezenți în 130 de țări.
Însă, afacerea noastră este mai mult decât o afacere, datorită oamenilor noștri, talentului și potențialului pe care îl au. Credem că atunci când sunt liberi să fie ei înșiși, să crească, să călătorească și să se dezvolte, se pot întâmpla lucruri extraordinare.
Acesta este motivul pentru care angajații noștri din întreaga lume aleg să facă parte din echipa JTI. Acesta este motivul pentru care 87% dintre angajați se simt fericiți lucrând pentru JTI. De aceea, am primit statutul de Angajator de top la nivel mondial, nouă ani la rând. Așadar, dacă sunteți gata să urmați o carieră pe care o veți iubi, într-o companie pe care o veți iubi, alăturați-vă echipei. #JoinTheIdea. Pentru mai multe informații, accesați: jti.com

Departament: Sales Operations

Raportează la: Trade Marketing Manager

Contract: Permanent

Locație: Bistrița-Năsăud

Trade Marketeer Associate

Scopul poziției:

Implementarea strategiei de Trade Marketing în universul alocat cu scopul de a atinge obiectivele strategice pe termen scurt, mediu și lung.

Ce vei face - Responsabilități:

•    Gestionarea și implementarea la cel mai înalt nivel de execuție a activităților specifice cum ar fi: programe dedicate partenerilor JTI, programe dedicate consumatorilor, creșterea performanței universului contractat, evenimente speciale dedicate partenerilor sau consumatorilor JTI, programe de merchandising;
•    Cunoașterea universului de POS-uri din zona desemnată (Bistrița-Năsăud), pentru maximizarea volumului vânzărilor și a profitului în locațiile contractate JTI și în locațiile incluse pe rute, precum și pentru construirea și menținerea relațiilor corespunzătoare cu partenerii comerciali.

Ce căutăm - Cerințe:

•    Studii medii (studiile universitare reprezintă un avantaj);
•    Minim 1 an experiență în Departamentul Sales;
•    2 ani experiență în vânzări FMCG reprezintă un avantaj;
•    Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu reprezintă un avantaj.

Alte cunoștințe și abilități:

•    Cunoștințe avansate de merchandising;
•    Abilități de organizare și planificare;
•    Abilități de negociere și experiență în negociere;
•    Cunoștințe MS Office (Excel);
•    Permis auto categoria B;

Oferta (bonusuri, beneficii)
Va oferim:

•    Oportunitatea de a va construi cariera într-o companie multinaționala de prestigiu;
•    Lucrul într-o echipa de profesioniști;
•    Traininguri;
•    Un pachet salarial atractiv.

Toate aplicațiile vor fi analizate. De reținut este că vei primi apelul din Polonia, deoarece Global Business Services are sediul în Varșovia.

Îți mulțumesc foarte mult pentru interesul acordat rolului. Ești binevenit să aplici!

Job Segment: Sales Operations, Merchandising, Sales, Retail